Úvery

Pojem úver označuje v akejkoľvek forme dočasne poskytnuté finančné prostriedky, ktoré je nutné podľa dohodnutých podmienok vrátiť. Rozlišujeme spotrebný a hypotekárny úver.

Potrebujete poradiť pri výbere toho správneho úveru? Nevyznáte sa v ponukách rôznych bánk a nechcete platiť zbytočne veľa? Ochotne vám vysvetlím a poradím so všetkým, čo potrebujete vedieť pri výbere vašej pôžičky. Jednoducho ma kontaktujte na tel. čísle +421 907 663 920 alebo prostredníctvom kontaktného formulára.

Spotrebný úver

Spotrebný úver, inak povedané úver na čokoľvek je úver, ktorý je poskytovaný na spotrebný tovar či služby. Pri bezúčelovom spotrebnom úvere banka nepožaduje doklady, na čo sú finančné prostriedky použité. Účelový spotrebný úver je viazaný na zaobstaranie tovaru či služby. Zvyčajne sa využíva na rekonštrukciu bývania, kúpu auta a podobne.

Hypotekárny úver

Hypotekárny úver je úver, ktorý sa poskytuje na investície do nehnuteľností, na ich výstavbu alebo zaobstaranie, a ktorý je zaistený záložným právom k nehnuteľnosti. Poznáme bezúčelový hypotekárny úver, klasický hypotekárny úver (úver s lehotou splatnosti najmenej 4 roky a najviac 30 rokov, zabezpečený záložným právom k tuzemskej nehnuteľnosti, a to aj rozostavanej) a hypotekárny úver pre mladých (so štátnym príspevkom - určený pre mladých ľudí vo veku od 18 do 35 rokov s príjmom neprevyšujúcim stanovený strop).